Volg ons:

J&S Energy Nieuwsbericht
voor bedrijven & instellingen
_ ____

Voetbalclub verduurzaamt slim met 261 kWh batterij (zakelijke aanschaf)

We rekenen met drie representatieve clubs: Scenario Gasverbruik/jaar Stroomverbruik/jaar Aantal zonnepanelen Kleine club 6.000 m³ 15.000 kWh 80 stuks (28.000 kWh) Gemiddelde club 9.000 m³ 22.000 kWh 100 stuks (35.000 kWh) Grote club 12.000 m³ 30.000 kWh 150 stuks (52.000 kWh) We rekenen met de volgende energietarieven (reëel voor zakelijk afnemers in 2025): Stroom inkoop: €0,30/kWh Gasprijs: €1,10/m³ Terugleververgoeding stroom: €0,08/kWh Besparing eigen stroomgebruik: €0,30 - €0,08 = €0,22/kWh 🔹 Scenario 1 – Kleine club Categorie Waarde Jaarverbruik stroom 15.000 kWh Gasverbruik (voor douches & verwarming) 6.000 m³ Zelfverbruik via batterij ± 8.000 kWh Gasbesparing (elektrisch douchen & deels verwarmen) ± 3.500 m³ Stroombesparing 8.000 kWh x €0,22 = €1.760 Gasbesparing 3.500 m³ x €1,10 = €3.850 Totale jaarlijkse besparing €5.610 Terugverdientijd ca. 9 jaar 🔹 Scenario 2 – Gemiddelde club Categorie Waarde Jaarverbruik stroom 22.000 kWh Gasverbruik 9.000 m³ Zelfverbruik via batterij ± 12.000 kWh Gasbesparing ± 6.000 m³ Stroombesparing 12.000 kWh x €0,22 = €2.640 Gasbesparing 6.000 m³ x €1,10 = €6.600 Totale jaarlijkse besparing €9.240 Terugverdientijd ca. 5,5 jaar 🔹 Scenario 3 – Grote club Categorie Waarde Jaarverbruik stroom 30.000 kWh Gasverbruik 12.000 m³ Zelfverbruik via batterij ± 16.000 kWh Gasbesparing ± 8.000 m³ Stroombesparing 16.000 kWh x €0,22 = €3.520 Gasbesparing 8.000 m³ x €1,10 = €8.800 Totale jaarlijkse besparing €12.320 Terugverdientijd ca. 4,2 jaar 🧠 Analyse Gasbesparing is cruciaal – en vaak groter dan de besparing op stroom Zelfverbruik maximaliseren loont: hoe meer eigen zonnestroom je ’s avonds gebruikt, hoe meer je bespaart Terugverdientijd varieert tussen 4 en 9 jaar, afhankelijk van omvang club en gedrag Na terugverdientijd levert de batterij jaarlijks duizenden euro’s aan besparing op

Veel sportclubs willen verduurzamen, maar hebben vooral ’s avonds energieverbruik — precies wanneer zonnepanelen niets meer opleveren. Met een batterij van 261 kWh kan de club die stroom overdag opslaan en ’s avonds gebruiken, waardoor het gasverbruik enorm daalt. Denk aan het verwarmen van douchewater, kleedkamers en kantines — allemaal elektrisch, zonder dure installaties.

Wil jij ook de energiekosten van je sportclub verlagen? Bekijk dan onze zakelijke batterijopslag oplossingen en ontdek wat mogelijk is.

De club schaft deze batterij zakelijk aan, wat betekent dat de investering fiscaal aftrekbaar is en er mogelijk recht is op de Energie-investeringsaftrek (EIA). Maar de échte winst? Die zit in het fors terugdringen van gasverbruik.


De grootste winst: gasverbruik tot 90% lager

Veel voetbalclubs gebruiken nu nog gas voor:

  • Douchewater via geisers of CV-ketels
  • Verwarming van kleedkamers of kantine
  • Voorraadverwarming of keukenapparatuur

Door deze processen te elektrificeren (bijv. met elektrische boilers en airco’s als verwarming), en die stroom te leveren vanuit je batterij, bespaar je structureel honderden tot duizenden euro’s per jaar aan gas.

Bij huidige gasprijzen kan dit zelfs een grotere besparing opleveren dan op stroom.


De oplossing in stappen

Stap 1: Overdag zonne-energie opslaan
Met 80 tot 150+ zonnepanelen wek je meer op dan je overdag verbruikt. De 261 kWh batterij slaat dit op voor gebruik in de avond.

Stap 2: ’s Avonds eigen stroom gebruiken voor:

  • Kantine- en veldverlichting
  • Douchewater elektrisch verwarmen
  • Verwarming van ruimtes met airco’s

Stap 3: Gasverbruik vervangen door eigen stroom

  • Elektrische boiler i.p.v. gasgeiser
  • Airco’s voor warmte i.p.v. CV

✅ Dit leidt tot een drastische daling in gasverbruik — vaak meer dan 70 tot 90%.


We rekenen met drie representatieve clubs:

ScenarioGasverbruik/jaarStroomverbruik/jaarAantal zonnepanelen
Kleine club6.000 m³15.000 kWh80 stuks (28.000 kWh)
Gemiddelde club9.000 m³22.000 kWh100 stuks (35.000 kWh)
Grote club12.000 m³30.000 kWh150 stuks (52.000 kWh)

We rekenen met de volgende energietarieven (reëel voor zakelijk afnemers in 2025):

  • Stroom inkoop: €0,30/kWh
  • Gasprijs: €1,10/m³
  • Terugleververgoeding stroom: €0,08/kWh
  • Besparing eigen stroomgebruik: €0,30 – €0,08 = €0,22/kWh

Scenario 1 – Kleine club

CategorieWaarde
Jaarverbruik stroom15.000 kWh
Gasverbruik (voor douches & verwarming)6.000 m³
Zelfverbruik via batterij± 8.000 kWh
Gasbesparing (elektrisch douchen & deels verwarmen)± 3.500 m³
Stroombesparing8.000 kWh x €0,22 = €1.760
Gasbesparing3.500 m³ x €1,10 = €3.850
Totale jaarlijkse besparing€5.610
Terugverdientijdca. 9 jaar

Scenario 2 – Gemiddelde club

CategorieWaarde
Jaarverbruik stroom22.000 kWh
Gasverbruik9.000 m³
Zelfverbruik via batterij± 12.000 kWh
Gasbesparing± 6.000 m³
Stroombesparing12.000 kWh x €0,22 = €2.640
Gasbesparing6.000 m³ x €1,10 = €6.600
Totale jaarlijkse besparing€9.240
Terugverdientijdca. 5,5 jaar

Scenario 3 – Grote club

CategorieWaarde
Jaarverbruik stroom30.000 kWh
Gasverbruik12.000 m³
Zelfverbruik via batterij± 16.000 kWh
Gasbesparing± 8.000 m³
Stroombesparing16.000 kWh x €0,22 = €3.520
Gasbesparing8.000 m³ x €1,10 = €8.800
Totale jaarlijkse besparing€12.320
Terugverdientijdca. 4,2 jaar

Analyse

Na terugverdientijd levert de batterij jaarlijks duizenden euro’s aan besparing op

Gasbesparing is cruciaal – en vaak groter dan de besparing op stroom

Zelfverbruik maximaliseren loont: hoe meer eigen zonnestroom je ’s avonds gebruikt, hoe meer je bespaart

Terugverdientijd varieert tussen 4 en 9 jaar, afhankelijk van omvang club en gedrag


Samenvatting

✅ Voordeel📌 Hoe
Forse gasbesparingElektrische boilers & verwarming met airco’s
Minder energiekostenAvondgebruik gevoed uit eigen zonne-energie
Geen terugleverkostenVia zero-export instelling
Zakelijk fiscaal voordeelAfschrijving + mogelijk EIA
Toekomstbestendig & modulairOok geschikt voor energiemarkt of laadinfrastructuur

Meer weten?

Wij rekenen het graag voor je door:

  • Wat je club verbruikt aan gas en stroom
  • Wat je bespaart door douches en verwarming elektrisch te maken
  • Hoe snel je investering is terugverdiend

📩 Mail ons op [info@jsenergy.nl] of bezoek www.jsenergy.nl

Gerelateerde artikelen

Bekijk en bestel in onze webshop

In de J&S Energy Storage webshop vind je alle actuele prijzen en specificaties — van compacte thuisbatterijen tot zakelijke cabinets en complete batterijcontainers. Je bestelt direct online of vraagt een offerte op maat aan.

Meer voor bedrijven & instellingen

Uw afmelding voor onze app is succesvol verzonden.

Uw vraag is
succesvol verzonden

Als de door u opgegeven gegevens overeen komen, zullen wij alle informatie over u die bekend is bij ons en het account binnen 48 uur verwijderen.

Wilt u graag iemand persoonlijk spreken? Aarzel dan niet om ons te bellen of mailen, wij staan u graag te woord.

Uw vraag is succesvol verzonden

Uw vraag is
succesvol verzonden

Wij hebben uw vraag in goede orde ontvangen en zullen z.s.m. met een reactie komen. Voor de zekerheid verzoeken wij u om ook de map “ongewenste mail/spam” in de gaten te houden.

Wilt u graag iemand persoonlijk spreken? Aarzel dan niet om ons te bellen of mailen, wij staan u graag te woord.

Bevestiging van uw offerteaanvraag

Wij hebben uw offerteaanvraag in goede orde ontvangen en zullen z.s.m. met een reactie komen. Voor de zekerheid verzoeken wij u om ook de map “ongewenste mail/spam” in de gaten te houden.

Heeft u nog vragen? Aarzel dan niet om contact met ons op te nemen, wij staan u graag te woord.